2 pomůcky na jógu pro začátečníky

O pomůckách na jógu jsem napsala už několik článků a vždy si při tom kladu jednu otázku – jsou opravdu tak důležité? Když jsem začínala s jógou, pořídila jsem si jógovou podložku a oblečení. Nad ničím jiným jsem nepřemýšlela. Na hodinách kurzu pro začátečníky jsme pouze jednou použili meditační polštář a tím to haslo.

Tehdy mi na tom nepřišlo vůbec nic divného. Říkala jsem si, že jestli se chci naučit provedení jednotlivých ásan, musím se víc snažit a trénovat. Moje představa byla samozřejmě správná, ale možná až zbytečně přísná.

Během prvních pár hodin bych mnohdy ocenila pomůcku na jógu, která by mi pomohla vykompenzovat nedostatek ohebnosti nebo síly. Dnes se podíváme konkrétně na dvě – bolster a cihličku. Já vám doporučuji si ale přečíst také něco o bloku na jógu. I ten vám může přijít vhod.

Cihlička na jógu vám vše usnadní

Korková cihlička na jógu Yogashop

Jestli bych si měla vybrat jen jednu pomůcku do začátku, byla by to cihlička na jógu. Zaprvé je skladná a i přes svou malou velikost dokáže člověku pomoci k lepším výsledkům. Zadruhé je oproti většině dalších pomůcek velice levná. Ceny se pohybují kolem 200 Kč.

Tady se můžete podívat na video z Youtube, ve kterém je cihlička používána pro vylepšení pozice mostu:

YouTube video

Já osobně fandím korkovým cihličkám (na obrázku výše). Méně po nich kloužou ruce, ale i pěnové cihličky nejsou vůbec špatné. V jednom z mých minulých článků jsem se zmiňovala o cihličkách vyrobených ze dřeva. Ty jsou sice krásné, ale těžké a proto nevhodné k přenášení.

Bolster nebo podpůrný polštář na jógu?

Určitě bolster, protože se díky své velikosti dá využít na mnoho způsobů. V budoucnosti vás podrží i při skutečně těžkých pozicích a pokud si vyberete kvalitní kousek, vydrží vám celou věčnost. Přesto vám doporučuji se porozhlédnout po takovém, který má snímatelný obal. Do pračky ho celý dáte jen těžko a nedovedu si představit, jak dlouho by tak velký polštář celý schnul.

Skvělý je například tento oranžový bolster na jógu – 100 % bavlna, snímatelný obal, přírodní výplň z vláken stromu Kapok.

Oranžový bolster na jógu ve tvaru kvádru

Nemusíte se bát, že by pro vás pomůcky na jógu časem ztratily význam. Naopak je budete využívat stále častěji, protože se vždy objeví nová ásana, na kterou nebudete napoprvé stačit. A pokud jste se do jógy opravdu ponořili, co takhle zkusit nějaké jóga knihy?

Jste zvyklí si každou novou pozici vydřít nebo si pomáháte bolsterem, cihličkou či jinou jógovou pomůckou?

0 Shares
>
0 Shares
Share