2 místa v Praze, kde si power jógu užijete

Praha je pravděpodobně město s největší koncentrací jógových studií a tím pádem i jógových nadšenců v celé republice. Kdykoliv jsem hledala kurz nějakého nového stylu jógy, mohla jsem se na naše hlavní město spolehnout. I po několika měsících každodenního hledání zajímavých míst a kurzů na mě občas vyskočí zbrusu nové studio, které začnu okamžitě Pražanům závidět.

Naštěstí se do Prahy začátkem příštího roku stěhuji a budu si moct užívat tamního jógového zázemí plnými doušky. Už teď vám mohu slíbit, že jakmile se tam budu cítit jako doma, můžete se těšit na pořádnou dávku recenzí. Prozatím vám alespoň poradím dvě studia, kam si můžete zajít zacvičit power jógu.

Mapa centra města, do které si někdo zaškrtává polohu

Snadný výběr ?

Popravdě mě nejprve trochu zarazilo, že jsem nenašla téměř nic, co by mě nějakým způsobem oslovilo. Obvykle se snažím pečlivě vybírat např. ze šesti míst, ale tentokrát to nebylo třeba. Do vyhledávače jsem zadala Power jóga Praha a vyskočila na mě tuna fitness center a jen málo pořádných jógových útočišť.

Nejsem přímo zaujatá proti cvičení jógy ve fitness a dalších pohybových centrech, to bych neřekla. Každopádně když mohu, zajdu raději někam, kde na mě alespoň trochu dýchne jógová pohoda. Což se mi ještě nestalo při sdílení šatny s ženami, které tam právě doklopýtali z hodiny spinningu.

1. Dům jógy v Praze (Anděl i Vinohrady)

Oba dva pražské Domy jógy jsou pro mě velkou klasikou. Najdete v nich neskutečné množství kurzů a z jejich příjemného interiéru se vám bude jen horko těžko odcházet zpět do ruchu města. Já už jsem psala jeden článek o pobočce na Andělu a ta Vinohradská není o nic méně skvělá. Ba naopak, na Vinohradech najdete dokonce širší nabídku jednotlivých druhů jógy.

V obou studiích si můžete vybrat, zda navštívíte kurz power jógy pro začátečníky nebo jen klasickou power jógu. Více se dozvíte v rozvrhu. Cena nezlevněné 60 minutové lekce je 140 Kč. Nákupem permanentky se samozřejmě sníží.

Žena cvičící jógu na modré podložce v šedém tílku a černých legínách

2. Yogacentrum (Holešovice i Ďáblice)

Yogacentrum je další pražská jógová stálice. Sama jsem zde ještě nebyla, ale od kamarádek vím, že za návštěvu rozhodně stojí. Prostory obou center jsou na první pohled (soudě podle fotek) velmi příjemné a přímo vybízejí k rozbalení podložky.

Dnes jsem ho však vybrala z jednoho jediného důvodu – nabízejí zde hodiny Hot power jógy. Samotný název v podstatě shrnuje vše, co kurz nabízí. Jedná se o hodiny power jógy cvičené ve speciální tělocvičně na Hot jógu – tedy při teplotě okolo 40 stupňů. Cvičí se vždy odpoledne a jedna lekce stojí 280 Kč. Což není málo, ale opět lze cenu snížit nákupem kreditů. Pro více informací přejděte na jejich ceník.

Pokud jste milovníci jógy a bydlíte v Praze, pravděpodobně jste tyto dvě (nebo vlastně čtyři) studia už někdy navštívili. Ne? Tak to nastal nejvyšší čas tuto chybu napravit.

0 Shares
>
0 Shares
Share