2 města, ve kterých se cvičí Bikram jóga

Ano, čtete správně. V České republice najdete pouze dvě města, kde je možné si zajít na Bikram jógu. Samotnou mě to překvapilo a neustále jsem se přesvědčovala, zda jsem nějaké studio nepřehlédla. Říkala jsem si – co třeba Bikram jóga v Brně nebo v Ostravě?

Tato dvě města mě většinou nezklamou a najdu v nich každý styl jógy, o kterém zrovna píšu. Bikram jógu byste v nich však hledali marně.

Ani v Brně ani v Ostravě

V Brně po ní není ani památky, zato tam nejdete rovnou tři studia Hot jógy. O obou jsem se již zmiňovala v některém z předchozích článků. Jedno se jmenuje Hot City Yoga a druhé Yoga Brno (má dvě pobočky).

Studio Hot City Yoga má svou pobočku i v Ostravě, takže ani její obyvatelné nejsou o horký druh jógy úplně ochuzeni. Na internetu jsem při hledání Bikram studia v Ostravě narazila několikrát na nefunkční stránky se zavádějícím názvem.

Nevím, zda studio v Ostravě existovalo a bylo zrušeno nebo bylo pouze v plánu a nikdy k jeho realizaci nedošlo. Každopádně se po něm v online světě slehla zem. Naštěstí je Hot jóga velmi podobná a občas i o něco nápaditější (neopakují se pořád dokola stejné ásany jako při Bikram józe – sestava 26 ásan).

To by bylo na vysvětlenou, teď už se budu věnovat hlavnímu tématu článku.

Kovová konvice na čaj, ze které se kouří

2 x Bikram jóga v našem hlavním městě

V Praze najdete dvě pobočky studia Bikram Yoga Prague. První se nachází na Národní třídě (ulice Karolíny Světlé) a druhé na Pankráci. Pokud jste ještě nikdy na Bikram józe nebyli, doporučuji vám využít jejich nabídku pro začátečníky. Zaplatíte 490 Kč a můžete si deset dní za sebou chodit na lekce, jak se vám zlíbí.

Samozřejmě většina nováčků po pár dnech odpadne, ale i tak se akce vyplatí. I já si ji vyzkoušela a dohromady jsem tam dokázala jít 7 x.

Studio je uvnitř moc krásné a moderně vybavené. Pokud si koupíte například deset lekcí do zásoby, vyjde vás jedna na 290 Kč. To se může zdát hodně, ale za výsledky to stojí – doslova ze sebe vypotíte přebytečná kila i celulitidu.

Bikram studio v Českých Budějovicích

Když jsem poprvé objevila toto studio, byla jsem dost překvapená. Přeci jenom jsou i větší města, kde Bikram jógu nemají. Nachází se v pěkných a příjemně vybavených prostorách. Protože se jedná o menší město jsou i ceny o něco nižší. Stejná akce pro začátečníky vás vyjde na 400 Kč a při nákupu deseti lekcí zaplatíte za jednu 239 Kč.

Ve studiu jsem nikdy nebyla, ale spokojené a usměvavé obličeje lidí na fotkách u kurzů a akcí mluví podle mě za vše.

Tak co, vyrazíte si z kraje nového roku na Bikram jógu? Nebo raději zůstanete doma a protáhnete se před jógovým videem?

0 Shares
>
0 Shares
Share