30 denní jóga výzva – 2. den – Otvíráme/uvolňujeme kyčle

30 denní jóga výzva – 2. den – Otvíráme/uvolňujeme kyčle
01 Kvě 2014


Jak se včera cvičilo? Doufám, že vás včerejší cvíčo příliš neunavilo, a že jste opět plni energie a chuti do naší jóga chvilky. Dneska se zaměříme na kyčle, které má většina z nás nedostatečně pohyblivé. Když se vám pravidelným cvičením jógy podaří kyčelní kloub uvolnit, tak nejenže se vám mnoho další ásan bude dělat mnohem lépe, ale s uvolněním kyčlí přijde i plynulé uvolnění nahromaděných emocí.

Kyčle jemně probudíme zahřátím svalů středu těla a mobilizací svalů okolo pánve. Dostatečně uvolněné kyčle jsou cestou k větší mobilitě a pokud je máte nedostatečně pružné, tak se tento problém promítá do oblasti křížové páteře. Při málo uvolněných kyčlích jsou často blokované a nevýrazné vaše emoce.

Naučte se dnes příjemně uvolňovat kyčle s Tarou Tiles a začleňte tyto cviky do každodenní jóga rutiny.

Krásný den s jógou všem.

Ómm…

Předchozí dny

30 denní jóga výzva – 2. den – Otvíráme/uvolňujeme kyčle
4 (80%) 17 votes


Tomáš Procházka

S jógou jsem se seznámil na vysoké škole a od té doby mě pořád pronásleduje. Postupem času jsem zjistil, že má unikátní schopnost spojovat. Lidi, tělo, mysl. Vše dává dohromady. Mým cílem je seznámit s jógou a jejími pozitivními účinky co nejvíce lidí. Budu rád, když se připojíte!

Komentáře

 1. No super-zapoměli jste dodat,že druhý den je pro pokročilé.Tak teť se jen rozsukovat.

 2. Tak jo při prvním zhlédnutí jsem se trochu lekla.Tohle je jiné kafe, než včera.Nicméně při cvičení jsem si vzpomněla ,že podobnou sestavu už jsem cvičila dřív ,podle nějakého DVD.Takže kromě “nohy za krkem ” jsem to celkem zvládla.

 3. Mě joga pronásleduje téměř deset let, paradoxně jsem s ní začala ve Španělsku, když jsem tam nějaký čas pobývala. A musím podotknout, že jde o pronásledování více než příjemné. Nebráním se. Skvěle jsem si zacvičila, už se těším na zítřek. Díky.

 4. Tak tohle je velka vyzva. 1. den se nedalo, ale opakuji kazdy den a bavi mne ten posun. Moc dekuji☺

 5. sarka.stursova@gmail.com' Šárka píše: Duben 4, 2016 at 6:34 am

  První den byl opravdu rozehrivaci, toto bylo super! 🙂

 6. Moc díky, super protažení, těším se na zítra! 🙂

 7. Paradaaaaaa…..tesim se na zitrejsi video…..taky jsem pronasledovana jogou jiz 9.

 8. Tomáš Procházka píše: Červen 22, 2016 at 7:10 am

  Toto cvičení je náročnější, ale můžete ho provádět tak, jak vám vaše tělo dovolí:-)

 9. super joga,ale bude cvičení také v češtině?

 10. Jako říkala jsem si, že jsem vcelku flexibilní v pohybu, tancovala jsem, chodila na gymnastiku, ale tohle? Nohu za krk nedám ani omylem, něco příjemně táhlo a nic z ukázaného nevypadalo tak krásně jako na slečně/paní. Manžel se mi smál, že jsem udýchaná a rudá jak stará indiánka. 😀 Super, těším se na zítra.

 11. No, mě tohle video trochu zavánělo power jógou, dost mě rušila i ta hudba – prostě to proti prvnímu rozjezdu bylo trochu nesympatické.
  Na druhou stranu je fajn, že to bylo intenzivní a krátké, zahřála jsem se a měla jsem pak čas přidat ještě některé ze svých oblíbených ásán. Na té výzvě je to vůbec fajn, že mě to donutí vytáhnout podložku, odcvičit video a pak už je snadné si něco přidat. Přidávám vždycky pozice na uvolnění míst, se kterými mám problém a nebo nějakou hezkou relaxaci.
  Za mě zatím super 🙂

 12. pro mě trochu těžceproveditelné a trohu rychlejší tempo. tohle video jsem si zacvičila, ale nezaujalo mne

 13. Chci se zeptat, je potřeba opakovat vždy celé předchozí dny a pak následně nové video? Nebo mám cvičit každý den pouze nové video. Díky za odpověď

  • Tomáš Procházka píše: Listopad 25, 2016 at 10:29 am

   Dobrý den, záleží na vás, co od výzvy čekáte. Pro výuku raději doporučuji Markéty kurz jógy pro začátečníky. Výzva je koncipována tak, že vám nabídne ukázky různých stylů jógy.

 14. Tak tohle bylo o dost jiné kafe než včera! Fuuu, tak jsem zjistila, jak moc nepohyblivá vlastně jsem. Trochu méně sympatická cvičitelka, poměrně těžší cviky pro začátečníka. Ale jen tak se nevzdám! 😀

 15. UFF! Masakr! a velký obdiv! Tohle bych chtěl časem dokázat! Nedala jsem všechny pozice, ale nevzdám se… 🙂 To jsem zvědavá, co bude zítra 😀 Have a nice day!

 16. Zdravím, jóga výzvu jsem se rozhodla zkusit jenom náhodou. Joga jako taková mě nikdy moc nebrala, a tudiž jsem se o ni nikdy nezajímala. Ale musím přiznat, že zatím jsem naprosto nadšená. Ranní rozcvička je vážně super a to dnešní protažení je ještě lepší. Už se nemůžu dočkat toho, co mi přijde na email zítra.

 17. joo 2. den pro pokrocile 🙂 jednou to pujde lehceji

 18. Tak nohu na rameno jsem si bohužel nedala 😀

 19. Tak tohle bylo pro “gumáky”. Ale určitě si tam každý najde inspiraci. Jsem stará jogínka, ásany typu Eka Páda Rajakapotásana apod. už asi nikdy nedám, ale pro mladý určitě velká výzva. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *