10 známek toho, že jste józe beznadějně propadli

Propadnou jí není totiž vůbec těžké. Ze začátku jen překonáte pár těžších chvilek a po několika lekcích vás bude mít toto prastaré cvičení naprosto v hrsti. Pokud se ztotožníte alespoň s polovinou níže uvedených tvrzení, spadli jste do jejích spárů i vy.

 1. máte doma celou barevnou škálu podložek na jógu

Začali jste s jednou podložkou na jógu, ale postupně se vám doma nastřádala pořádná kupa? Nevadí, klidně můžete mít na každý den v týdnu jinou podložku a přesto vás nikdo nebude považovat za podivíny. Jste prostě jen milovníci jógy, kteří si potrpí na možnost výběru.

Pestrobarevná škála podložek na jógu

Zdroj obrázku: Pinterest

2. Vyměnili jste romány ve vaší knihovně za knihy o józe a meditaci

Začne to první obecnou knihou o józe a než se nadějete vlastníte podobných knih celé police. A tak to má být. Každá z těch knih vám něco dala a posunula vás tam, kde jste teď.

Sada knih o józe a meditaci

Zdroj obrázku: Pinterest

3. Nechali jste si udělat jógové tetování

Svět jógy nabízí nejkrásnější tetování. Od klasických nápisů po ty nejúžasnější orientální ornamenty. Důležité je nezanedbat fázi výběru a najít skutečně takové tetování, které můžete s radostí  nosit celý život.

Dívka s jógovým tetováním na levé ruce

Zdroj obrázku: Pinterest

4. Děláte pozice na divných místech

Nejednou pocítíte nutkání protáhnout své tělo i na místech, kde by vás to předtím ani nenapadlo. Čas od času si střihnete ásanu v práci, při čekání na autobus (když se nikdo nedívá) nebo na procházce v lese.

Žena cvičí jógu na pracovním stole v práce

Zdroj obrázku: Pinterest

5. Vaše denní snění se změnilo na meditaci

Z klasického denního snění nebo v některých případech denních nočním můr, se postupně stane čas pro rychlou meditaci. Tomuto procesu se nebraňte – uvidíte, že se budete cítit po psychické stránce mnohem lépe.

Žena medituje v tureckém sedu

Zdroj obrázku: Pinterest

6. Milujete vše, co je organické

Jogíni milují vše, co je označeno jako organické a bio. Proč? Jednoduše máme rádi věci, které byly vyrobeny a vypěstováni v souladu s přírodou bez zbytečného používání chemických látek. Myslíme tak nejen na své zdraví, ale také na zdraví naší planety.

Organická zelenina a ovoce

Zdroj obrázku: Pinterest

7. Nedáte dopustit na zelená smoothie

Dříve jste si nemohli představit nic méně lákavého, než je zelené smoothie, ale dnes s ním začínáte každé ráno? Nejste jediní. Spousta lidí odradí zelená barva, ale právě ta propůjčuje nápoji osvěžující chuť plnou zdraví. Jakmile vyzkoušíte, už nebude cesty zpět.

Zelené smoothie podávané ve skleničce

Zdroj obrázku: Pinterest

8. Pořídili jste si malou japonskou čajovou soupravu

Ve spoustě jógových studií čeká na návštěvníky lekcí zelený čaj v malém japonském šálku, který si mohou v klidu před začátkem vypít. A vám se tato tradice moc zalíbí. Nakonec si podobnou čajovou sadu objednáte domů a obyčejné pití čaje se pro vás tak stane příjemným rituálem.

Modrá japonská čajová souprava

Zdroj obrázku: Pinterest

9. Vaším oblíbeným šperkem je mala omotaná kolem ruky

Nejprve s tím začnete jen doma. Po krátké meditaci si necháte malu na krku nebo omotanou kolem zápěstí. Po čase si uvědomíte, že lepší šperk vlastně ani není a začnete ji takto nosit naprosto všude.

Dřevěná_mala_nošená_na_ruce_jako_náramek

Zdroj obrázku: Pinterest

10. Už vás neinspirují supermodelky, ale videa jako je toto…

Dříve pro vás byl ideálem ženy hubená dívka z obálky módního časopisu, ale dnes vás takové ženy přestaly zajímat? Není se čemu divit. Mnohem více inspirativní jsou přece ty z nás, které své jógové umění dovedly až k dokonalosti a žádná ásana pro ně není překážkou. Jen pro ukázku – mě například inspiruje Adriene (mrkněte na video pod článkem). Kdo by to byl řekl, že jóga se dá cvičit i z pohodlí domova podle YouTube!

YouTube video

Sdílejte tento článek se všemi ostatními jógovými nadšenci – schválně, kdo si odškrtne všech deset bodů.

18 Shares
  • Tak to naprosto sedí. Cvičím jógu tři týdny a vím, že jsem našel svou životní cestu. I dost bodů z tohoto článku se s tím shoduje. Navíc i tento web navštěvuji čím dál častěji – další známka, že jsem józe naprosto propadl. 🙂

  • >
    18 Shares
    Share18