10 tajemství zářivé pleti

Máte každé ráno při pohledu do zrcadla pocit, že se vaše pleť úplně ztrácí v šedi? No, to nejste sami. Já jsem mívala podobné období. A navzdory tomu, že jsem dodržovala životosprávu, jedla vitaminy, zkoušela nejrůznější kosmetické produkty, nedařilo se mi tak nějak rozjasnit. Říkala jsem si, jak to ostatní dělají, že vypadají tak zdravě, mladistvě, svěže?? A pak jsem objevila růžovou vodu. A musím říct, že od té doby, co ji používám, jí říkám zázračná voda. 🙂

Tento úžasný produkt, který používala už i Kleopatra v dobách římské říše, nabízí obrovskou řadu výhod. Hlavní z nich jsou právě změkčení pokožky a přírodní, zdravé rozjasnění.

Proč je růžová voda dobrá pro vaši pokožku?

Růžová voda je díky svým protizánětlivým vlastnostem a bohatému obsahu antioxidantů neuvěřitelně univerzální. Pomáhá zpevnit pokožku, zklidnit, hydratovat ji a také čistit. Její všestrannost také umožňuje kombinovat ji s jinými přísadami, aby tak vyhovovala všem typům pleti.

Pojďme si tedy říct těch 10 tajemství zářivé pleti s růžovou vodou!

1. Udržuje pH rovnováhu pleti

Hodnota pH pokožky se pohybuje v rozmezí mezi 4,5 a 6,2, takže je mírně kyselá. Nadměrné užívání mýdla, čistících prostředků na pleť a dalších kosmetických prostředků může narušit tuto rovnováhu a vést k růstu bakterií, což pak způsobuje problémy jako je třeba akné. Růžová voda pomáhá vyrovnat hladinu pH pokožky zpět do normálu díky neutrálnímu pH 5,5.

2. Odstraňuje akné

Růžová voda pomáhá odstranit přebytečné oleje z obličeje. To potlačuje růst bakterií způsobujících akné. Pokožka je tak jemná, čistá, bez problematických pupínků.

Čistit můžete jak růžovou vodou samotnou nebo existují již speciálně připravené přírodní směsi, jejichž kombinace čistící účinky zesiluje. Já jsem si například oblíbila úžasně voňavý Přírodní čistící gel s růží a jasmínem

Čistící olej z růžové vody

3. Tonizuje pleť

Většina z nás si je vědoma toho, jak důležité jsou čištění a hydratace, ale zapomínáme na tonizaci. Ta je ale také nezbytná, pomáhá odstraňovat zbytky nečistot a olejů, připravuje pokožku pro optimální hydrataci. Růžová voda je vynikajícím tonerem, odstraňuje nečistoty, a pleť je tak nachystaná pro nanesení krému.

4. Hydratuje pokožku

Častou mylnou domněnkou je, že tonery vysušují pokožku. To ale není pravda, pokud používáte přírodní produkty, jako je právě růžová voda. Ta pomáhá osvěžit pokožku tím, že se“usadí“ do pórů a dodá tak potřebnou hydrataci. A jedině hydratovaná pleť je zářivá pleť! 🙂

5. Snižuje pocit napětí

Protizánětlivé a chladící vlastnosti růžové vody nejenže přináší vaší pokožce pocit osvěžení, ale také působí na zmírnění otoků, zejména kritických „kruhů pod očima“. Jednoduše položte dva tamponky namočené v růžové vodě přes oči a nechte působit několik minut. Uvidíte sami, proč ji nazývám zázračná voda 😉

6. Vhodná také pro citlivou pokožku

Vzhledem k tomu, jak jemná růžová voda je, je vhodná také pro citlivou pokožku. Pomáhá zklidnit zarudnutí a podráždění právě díky jejím protizánětlivým vlastnostem.

7. Zpomaluje stárnutí

A to je něco, po čem toužíme všichni, no ne? 😉 Naše pokožka stárne rychleji kvůli škodlivým slunečním paprskům, používáním výrobků plných chemikálií, stresem, nezdravým životním stylem a také znečištění. Všechny tyto faktory napomáhají k vytváření volných radikálů, které poškozují pokožku. Vysoký obsah antioxidantů z růžové vody pomáhá řešit tento problém neutralizací volných radikálů a udržením zdravé, pevné pokožky.

8. Zmírňuje problémy pleti

Pokud trpíte onemocněním pleti, jako je třeba ekzém, pomůže vám čistá růžová voda. Její chladící a protizánětlivé vlastnosti zklidňují podráždění a ulehčují tak při projevech způsobených právě takovým onemocněním pleti.

9. Osvěžuje pokožku

Ideálním způsobem, jak zajistit, aby byla pokožka svěží a hydratovaná po celý den, je dělat to jako já – nosit ji všude s sebou. 🙂 Nejenže pomáhá zachovat pokožku hydratovanou, ale také udržuje make-up na tváři a hlavně jejím pravidelným používáním zajistíte svěží pocit po celé hodiny.

Zářivá pleť

10. Zklidňuje spáleniny

Díky chladícím vlastnostem pomáhá léčit spáleniny způsobené slunečním zářením. Pokud jste tedy někdy zapomněli na svůj opalovací krém a skončili s nepěkně spálenou pokožkou, růžová voda pomáhá k urychlení procesu hojení.

Toužíte-li tedy stejně jako já po rozjasněné, hydratované, vypnuté a zdravé pleti, růžová voda je ideálním pomocníkem. K dostání je v mnoha variantách. Při nákupu se soustřeďte na to, aby byla čistě přírodní, a také, z jaké oblasti pochází růže použité k její výrobě. Já používám ajurvédskou přírodní růžovou vodu KAMA. Je vyrobena z růží rostoucích v oblasti severní Indie.

A jaké jsou vaše triky k zářivé pleti? Podělte se v komentářích!

Rozzářené růžové dny přeji! 🙂

B.

2 Shares
  • Ahoj, děkuji za připomenutí a rozšíření obzorů. Já růžovou vodu miluju, protože mi krásně voní. Používám tu od Nobilis Tilia a mohu jen doporučit 🙂

  • >
    2 Shares
    Share2