Jóga v Plzni – 3 tipy

Jediné, co mě automaticky napadne v souvislosti s Plzní, je samozřejmě pivo. A to ho ani nepiju. Od svých známých, kteří zde studují, jsem slyšela na město mnoho pozitivních reakcí. Plzeň má asi o polovinu více obyvatel než Olomouc. Zároveň se v ní nachází univerzita a tím pádem i mnoho pohybu lačných studentů a studentek. Možná proto jsem byla překvapená malým počtem zajímavých studií na jógu. Nezacvičíte si zde například Hot ani Bikram jógu a zapomenout můžete také na Aero jógu a další její obměny.

I přesto se mezi tím málem dá najít pár moc zajímavých míst, kde se postarají o vaše ztuhlé klouby a zavařené mozky. Plzeň je ode mě až příliš daleko na to, abych si zajela studia sama vyzkoušet. Budu proto ráda, když se semnou podělíte o své zkušenosti. Ostatním čtenářům to jistě pomůže s rozhodováním.

Vybrala jsem opět tři studia. Důležitá pro mě nebyla ani tak cena za samotné lekce, jako spíš příjemné prostředí pro cvičení a kvalifikovaní lektoři. Myslím si, že je vždy lepší volit kvalitní kurzy i přes jejich vyšší cenu. Raději choďte jednou týdně a naučte se jógu pořádně, než dvakrát týdně navštěvovat mizerné nicneříkající hodiny.

Interiér by vám měl být příjemný, bez toho se dostatečně neuvolníte. To už vůbec nemluvím o čistotě, kterou možná považujete za samozřejmost, ale bohužel jsem už i já narazila na zaprášené výjimky.

Fotka indického slona vyrobeného ze zlata a kamínků

1. Jóga s lektorkou Klárou

Tentokrát nebudu mluvit o studiu, ale přímo o lektorce. Klára Hetzmanová načerpala své zkušenosti s klasickou jógou v Indii, což je vždy dobré znamení. Ve školním roce vede kurzy klasické jógy. Při zaplacení kurzového vyjde jedna ze 14 lekcí na 155 Kč. Určitě se vám vyplatí přihlásit se do kurzu, protože samostatný vstup na jedu lekci stojí 200 Kč. To mi připadá trochu přehnané, ale jak říkám, nikdy jsem na józe s touto instruktorkou nebyla. Je docela dobře možné, že je cena opravdu odpovídající a rádi ji zaplatíte.

Přes prázdniny se žádný kurz nekoná. Přihlásit se můžete až na zářijové termíny. Jelikož se jedná o samostatnou lektorku, která si nejspíš pouze pronajímá prostory, nespoléhala bych se na možnost půjčení jógové podložky a raději si přinesla vlastní.

2. Kam za Kundaliní jógou?

Studio InSpirála Plzeň vás jistě potěší okouzlujícím interiérem. Přírodní barvy, vonné svíčky, příjemné přítmí a Kundaliní jóga – přesně ten tip studia, jaký už delší dobu hledám v Olomouci. Zacvičit si zde můžete již zmiňovanou Kundaliní jógu a zdravotní pilátes. Letní rozvrh je poněkud prořídlý. I v tomto případě se můžete těšit na podzimní kurzy.

Jejich ceny jsou s přihlédnutím ke kratšímu času lekcí (60 minut) v podstatě stejné, jako u jógy s Klárou. Za 18 lekcí Kundaliní jógy zaplatíte pouze 1700 Kč, tedy necelých 100 Kč za jednu lekci.

3. Přátelé jógy

Poslední studio s názvem Yogafriends si mě získalo vtipnou úvodní fotkou, kde cvičí žena jógu naproti ovci. Přes rok nabízejí kurzy Power jógy, Vinyasa flow jógy, Hatha jógy, jógy s pomůckami, dětské jógy a pilátes. Přes léto pořádají intenzivní kurzy jógy, což je určitě skvělá příležitost, jak se rychle naučit její základy. Jen pro informaci – 5 devadesáti minutových lekcí stojí 750 Kč. Jsme tedy opět na 150 Kč, podobně jako u předchozích dvou kurzů.

Vnitřní prostory studia jsou moc příjemné. Možná mě trochu zarazila kachlíková podlaha. Ale protože se jóga cvičí na podložkách, je to nejspíš zbytečná obava.

0 Shares
  • Dobrý den, Kristýno, ráda bych Vás pozvala na některou ze svých lekcí jógy. Pokud budete mít cestu přes Plzeň, neváhejte se ozvat. I přesto, že si prostory opravdu pouze pronajínám, veškeré pomůcky jsou na místě k dispozici. Ať se Vám daří a budu se těšit na setkání, Klára

  • >
    0 Shares
    Share